مخلوط های خشک آماده لیکا
ماده اولیه در تهیه مخلوط های خشک آماده لیکا (لیکامیکس)، سبکدانه لیکا می‌باشد، این محصول دارای خواص عایقی در مقابل صوت و حرارت، مقاومت در برابر حریق و سبکی جهت کاهش بار مرده  ساختمان می‌باشند. در فرآیند تولید لیکامیکس، مواد اولیه در کارخانه با هم مخلوط شده و بصورت خشک بسته بندی می‌شود، این بدان معناست که استفاده از لیکامیکس بسیار ساده بوده و بدون داشتن مهارت خاصی، تها با اضافه کردن آب به مخلوط خشک آماده، می‌توان یک بتن با کیفیت در محل تولید پروژه تولید کند. مقدار آبی که بایستی به مخلوط اضافه شود، برای رسیدن به مقاومت و کارپذیری بهینه، توسط تولید کننده مشخص شده است.
ویژگی و مزایای لیکا میکس
 • فراهم آوردن شرایط مناسب عمل آوری، به دلیل داشتن تخلخل داخلی
 • ترکیب مناسب با بلوکهای سبک
 • فاقد مواد آلی و زیان آور
 • مقاوم در برابر یخ بندان
 •  اطمینان از کیفیت محصول و همگنی ملات به دست آمده
 • کارپذیری مناسب
 •  استفاده سریع و آسان در تمام مناطق
 • به حداقل رساندن ترک های ایجاد شده
 •  سبکی، دارای وزنی برابر نصف ملاتهای مورد استفاده در ساختمان
 •  عایق حرارتی و صوتی مناسب
 • حذف پلهای حرارتی درون لایه ملات معمولی
 • افت اسلامپ بسیار کم
_53A5133

ملات بنایی  (MA Masonry)

یکی از نقاط ضعف در سازه‌های ساخته شده با مصالح بنایی، ملات چسباننده می‌باشد. ملات‌های تولید شده با شیوه سنتی در کارگاه‌ها، فاقد مشخصات مکانیکی و دوامی مطلوبی بوده و از طرفی به عنوان پُل حرارتی با حداقل پوشش ۱۰% از سطح کل ساختمان، شرایط نامناسبی را به جهت اتلاف انرژی ایجاد می کند؛ در حالی که با استفاده از ملات بنائی لیکا، می‌توان علاوه بر داشتن چسباننده ای با مشخصات مطلوب، از هدر رفت انرژی در ساختمان جلوگیری نمود. سبک وزنی، عایقی حرارت، مقاومت در برابر آتش و کارپذیری مطلوب از مزایای این دسته به شمار می رود.

بتن کف سازی (Flooring FL)

بتن های کف سازی جهت ایجاد یک سطح صاف بر روی تأسیسات و دال اجرا شده و هم چنین شیب بندی کاربرد دارند. با توجه به لرزه خیزی پهنه ایران، کاهش وزن این لایه می تواند موجب تعدیل هزینه های سازه ساختمان شود. به علاوه لازم است که این لایه دارای مقاومت و دوام مناسب باشد تا از ترک خوردگی لایه های نازک کاری جلوگیری به عمل آورد. بر اساس آئین نامه بتن ایران (آبا) کدهای FL700، FL400 و FL1200 در دسته بتن های سبک غیر سازه ای تقسیم بندی شده و دارای خواص عایقی حرارت و مقاومت در برابر آتش می باشند. FL400 و FL700 جایگزین قدرتمندی برای روش های سنتی تلقی می شوند در حالی که FL2200 عایق رطوبت و هادی حرارت بوده و از جمله کاربردهای اصلی آن در کف سازی سیستم های گرمایش از کف می باشد.

بتن سبک سازه ای (Structural Concrete SC)

بتن با توجه به قالب پذیری و مقاومت در برابر آتش، یکی از انتخاب های همیشگی معماران بزرگ در ساختمان بوده است. نقطه ضعف این ماده در مناطق لرزه خیز مانند فلات ایران، وزن زیاد آن نسبت به سازه های فولادی می باشد. بتن های سبک سازه ای، با حفظ مقاومت، ۲۵ الی ۴۰ درصد وزن سازه را کاهش می دهد که صرفه جویی بسیاری در هزینه ساختمان به وجود می آورد. در محل هایی با خاک های مساله دار، می توان با حذف شمع زنی، زمان و هزینه اجرای سازه را کاهش داد. مخلوط های آماده سازه ای لیکا می تواند در دور دست ترین نقاط کشور، دسترسی به بتن سبک سازه ای با کیفیت مناسب را تضمین کند. از دیگر مزایای این دسته می توان به مقاومت در برابر آتش و اجرای آسان اشاره کرد.

اندود ساختمانی (Plaster PL)

اندود های ساختمانی آماده لیکا، در چهار دسته جهت کاربردهای متفاوت تولید می شود. این اندودها با توجه به ترکیبات و افزودنی های ممتاز، دارای حداقل انقباضات و ریسک پایین ترک خوردگی می باشند. عدم وجود ترک های انقباضی، یکی از مشخصات برتر سبکدانه بکار رفته در این اندود هاست که در زمان مخلوط کردن اندود، آب اضافی ملات را جذب می کند و در طول فعالیت هیدراته شدن سیمان، آن را به مخلوط باز می گرداند. بدین جهت نیاز به عمل آوری خارجی کاهش و مشخصات نهایی اندود بهبود می یابد.